«ЧИСТОТА-ЗАПОРУКА ЗДОРОВ`Я».ПРАВИЛА ОСОБИСТОЇ ГІГІЄНИ»

Мета.

…Формувати в учнів уявлення про гігієну;

…познайомити з правилами особистої гігієни;

…учити доглядати за своїм тілом,волоссям,руками;

…формувати уміння правильно мити руки;

…навчити розпізнавати предмети загальної та особистої гігієни;

…виховувати охайність,бережливе ставлення до води.

Форма проведення: урок-майстерня

Хід уроку

Організіція класу.
Закінчилася перерва.

Продзвенів уже дзвінок.

А тепер усі швиденько

Налаштуйтесь на урок.

-Сьогодні,коли ви входили в клас , ми з вами вітались.І я хочу ще раз привітатися з вами(Здрастуйте! Добрий день!) І найчастіше кажіть ці слова своїм батькам,близьким,рідним, друзям і нашим гостям.Давайте ми їх привітаємо.Подивіться,як зразу піднявся настрій у наших гостей і у нас теж. А як ви думаєте чому? Та тому ,що коли ми кажем«Здрастуйте», «Здоровенькі були»,ми не тільки вітаємось ,а й бажаємо здоров`я. А що таке здоров`я? Правильно,це коли у людини гарний настрій,коли людина енергійна,весела,у неї нічого не болить. І це можливо тільки тоді,коли ми дотримуємось певних правил,які допоможе нам скласти наш помічник «Мийдодір».Хто він такий?

Цілу армію одужить,

Той,хто з чистотою дружить.

Не страшні йому мікроби,

Та від рук брудних хвороби,

Кожен учень гарно знає

Що йому допамагає Знаменитий Мийдодір.

Умивальників начальник і мочалок командир.

-Сьогодні у нас незвичайний урок,а урок-майстерня.

СЛАЙД 1

-Що роблять у майстернях?(шиють взуття,одяг,сумки;у майстерні діда Мороза виготовляють ялинкові прикраси).

— Ми з вами на уроці виготуємо правила …..Правила чого,ви мені скажете,коли прослухаєте казку.

II. «Індукція»-створення емоційного настрою,включення підсвідомості.Мотивація навчальної діяльності.

СЛАЙД 2

Жили-були мікроби-рознощики різних хвороб.Найбільше на світі вони любили бруд.Чим брудніше,тим їм було приємніше і тим більше їх ставало.Ось на столі хтось залишив невимиті тарілки,крихти,шматочки хліба.Тут як тут муха.А на її лапках сотні мікробів. Особливо якщо вона прилетіла зі смітника. Муха полетіла,а мікроби залишилися лежати на столі, на тарілці,на ложках і думають:

-Як добре ,що на світі є бруднулі і мухи. І стало мікробам роздолля.І на руки можна потрапити, і в рот до людини. А там вже і до хвороби рукою подати!

головна думка казки?(Мікроби-носії хвороб,через брудні руки мікроби потрапляють в людину і несуть їй хворобу) (Мультфільм « Мило і мікроб»)
СЛАЙД 3

-Що допомагає нам перемогти мікроби?(вода і мило)

-Діти,Мийдодір хоче перевірити ваші знання зі звукового аналізу слова «мило».Давайте йому доведемо,що нам це зробити легко.

СЛАЙД4

-Яка тема уроку, на вашу думку?(Чистота-запорука здоров`я)

-Сьогодні на уроці в нашій майстерні ми складемо правила особистої гігієни шкіри,рук,зубів.

-Чи важливі ці правила для тебе?

III.Творчий процес-робота з матеріалом

1.Деконструкція-змішання,розкладання,розгортання;

СЛАЙД 5

Як ви думаєте,перед тим,як готувати їжу,кухар миє руки? А лікар перед операцією? ЧОМУ?

СЛАЙД 6 Додайте своє слово у віршик

Про чистоту хто всюди дбає,

Завжди здоров`я добре …(має).

І настрій в того просто… (гарний),

І в світі він живе не марно.

СЛАЙД 7 Склади слово із складів на мильних бульбашках. Що воно значить? (гігієна)

У давньогрецького бога Ескулапа була донька Гігієя_богиня чистоти і здоров`я .На її честь назвали правила,які допомагають зберегти здоров`я.Це- правила гігієни.

СЛАЙД 8

Слово «гігієна»- це наука про здоров`я людей,здоровий спосіб життя.

Особиста гігієна-це догляд за чистотою свого тіла.

Однією з найголовніших вимог гігієни є чистота.

Народна мудрість каже: «Чистота-запорука здоров`я»

-Що є головним захисником твого тіла від збудників хвороб?(чистота)

2. Самоконструкція(індивідуальне створення гіпотези,рішення,тексту)

СЛАЙД 9 Відгадування загадок

Наш помічник приніс загадки ,відгадки яких означають предмети гігієни.Покажемо,як ми добре вміємо їх відгадувати?

Білих 30 зубчиків для кучерів і чубчиків,
По голівці ходить- волосся в порядок приводить (Гребінець)

Ліг в кишеню і вартую:
Плаксі,реві та бруднулі

Витру вранці струйки сліз,

забуду і про ніс (Носовичок)
Мию,мию без жалю.
Мию там,де брудно.

А водичку не люблю ,

від неї худну. (Мило)
Гарно вмилася Марічка,
Витирає руки,личко…

Всіх охайних діточок

Витирає…… (Рушничок)

Гумова Акулинка
Пішла гулять по спинці.

Поки вона гуляла,

рожевою стала. (Губка)
Щетинкова голівка
Залазить у наш рот,

Рахує наші зубки,

з них наліт. (Зубна щітка)
7)Колюча,наче їжачок,

Штанці почистить,піджачок. ( щітка)
Які речі потрібно мати, щоб бути чистим і здоровим? Дивлячись на картинку,згадайте ці речі.
СЛАЙД 11 Практична робота

У вас є вологі серветки.Витріть свої руки. Пригадайте яка серветка була спочатку і якою стала після того, як ві нею скористались? Що ви бачите? Чому так сталося?
СЛАЙД 12 Прийом «Вживання»

-Уяви собі,що ти зміг розгледіти на своїй руці мікроб. Який би він був?

— Розкажіть про нього. Який він?

Слайди про різновиди мікробів.Такі мікроби з`явились у вашій уяві?

Прийом «Прес»- Звідки беруться мікроби на наших руках?

Ми вважаємо,що……..

Прийшовши до школи ми з вами за все беремося: торкаємося руками до ручки від дверей,відвідуємо туалет. Тому на наші руки потрапляють мікроби. Не беріть руки до роту, а постійно слідкуйте за чистотою рук.

Фізкультхвилинка

3.СЛАЙД 13 Соціоконструкція(вибір потрібних елементів)

Пропоную вам почати складати правила особистої гігієни,обираючи потрібні малюнки.Тут ви проявите свою творчість і винахідливість.

Колективна робота

СЛАЙД 14

Скласти правило про догляд за шкірою та волоссям .(1ряд)

Вибрати потрібні малюнки: (діти умиваються,чистять зуби,причісуються, застеляють ліжка,снідають і прибирають посуд,одягаються)

СЛАЙД 15(2 ряд)

Вибрати предмети індивідуального користування серед малюнків(Гребінець,ложка з виделкою,мило,зубна щітка,носовичок,рушник,

м`яч,зубна паста,щітка,шампунь)

СЛАЙД 16

Скласти правила про догляд за руками,нігтями.(3ряд)

Розкажіть,коли треба мити руки.Покажіть,як треба мити руки:

СЛАЙД 17

Скласти правила про догляд за зубами

Розкажіть ,коли треба чистити зуби.Покажіть,як це треба робити.

СЛАЙД 18

Зберіть вислів про гігієну і поясніть її зміст

Мийся,не бійся,води,щоденно ( Води не бійся-щоденно мийся)

Підведення підсумків

СЛАЙД 19 Узагальнити і відтворити все про що говорили на уроці

Щоб шкіра була чистою і здоровою треба:

-раз на тиждень ретельно мити усе тіло з милом і мочалкою;

-перед сном приймай душ;

-волосся необхідно мити в міру забруднення.

-прочісувати власним гребінцем 2-3 рази на день.

-зачіски у дівчаток і хлопчиків повинні бути зручними і охайними.

СЛАЙД 20

Повторюємо, які індивідуального користування обрали предмети (Гребінець,зубна щітка,носовичок,рушник,ложка з виделкою)

СЛАЙД 21

За малюнками розповідають правила,коли треба мити руки,а потім показують ,як це робити.

-засучити рукава вище ліктів.

-відкрити не сильно кран і змочити руки.

-намилити руки до утворення піни.

-коловими рухами долонь добре розмилити мило по руках і між пальцями.

-ретельно змити мильну піну.

-витерти руки насухо.

Ми повинні постійно стежити за чистотою рук.Руки треба мити з милом

-перед їжею,

-після відвідування туалету,

-ігор з тваринами,

-якщо ви звідкись прийшли,

-після брудної роботи.

-Нігті на руках слід підстртгати1 раз на тиждень,а на ногах-1раз у два тижні.

-Ніколи не гризти нігті.

Слайд 22

Показують і розказують,як чистити зуби і коли

-чистити зуби треба вранці і ввечері перед сном,

-на зубну щітку видавлюємо трошки зубної пасти,

-рухами знизу-вгору чистят нижні зуби,зверху-вниз-верхні зуби.

-коли почистили зуби,щітку вимийте з милом і поставте сушитися догори щетиною,

-ніколи не чистіть зуби чужою щіткою,

-після вживання їжі слід полоскати рот теплою водою,

-не колупайтесь між зубами металевими предметами,

-зубну щітку змінюйте 4 рази на рік,

-два рази на рік треба обстежувати зубки у стоматолога.

СЛАЙД 23

Зібрати вислів про гігієну і пояснити її зміст.

Води не бійся-щоденно мийся.

А Мийдодір приніс ще два прислів`я

-Давайте пояснемо їх значення.

-Подивіться,який задоволений Мийдодір.Він посміхається і дуже щасливий від того,що ви сьогодні на уроці були справжніми майстрами у складанні правил гігієни і сподівається ,що запамя` таєте їх назавжди.

Слайд 24 Розрив(внутрішнє усвідомлення невідповідності колишнього знання новому) Перевір сам себе.

-Чи маєш ти зараз носовичок? Чому ні? Для чого потрібна носова хустинка?

-Скільки разів і коли ти сьогодні мив руки?

-Як ти гадаєш,що важливіше:економити воду чи мити часто руки?

-Що ти робиш самостійно кожного ранку,щоб бути чистим?

— Як ти вважаєш,чому потрібно бути щодня чистим і охайним?(Бо чистота потрібна, щоб перемагати небезпечних ворогів людини-збудників хвороб

IV.СЛАЙД 25

Рефлексія(відображення почуттів, відчуттів,що виникли під час уроку)

-Закінчує роботу наша майстерня.Які побажання майстрам ви хотіли б висловити?(використовувати правила гігієни)

-Який висновок про себе ви зробили,ставши учнями майстерні?(я сам можу доглядати за чистотою свого тіла)

-Чи складні правила гігієни? Я маю надію,що ви всі будуте виконувати вимоги особистої гігієни,будете слідкувати за своєю чистотою.

-Всім дякую за урок.

Джерело:http://www.yrok.net.ua/load/rozrobki_urokiv/osnovi_zdorov_ja/chistota_zaporuka_zdorov_96_ja_pravila_osobistoji_gigieni/70-1-0-6660

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *